Mulczowanie trawy

Mulczowanie trawy

Zanim rozpocznie się jakiekolwiek prace budowlane czy uprawne na danym obszarze, należy dokładnie oczyścić go z różnych elementów roślinnych, które narosły na nim przez długie lata. Na dużych, nawet wielohektarowych terenach nie ma możliwości ręcznego usuwania zakrzaczeń czy pniaków. Byłby to nieefektywny, niezmiernie czasochłonny i energochłonny proces. Wychodząc naprzeciw inwestorom, którzy planują zagospodarowanie swoich działek na nowo, oferujemy usługi mulczowania przy pomocy specjalistycznych maszyn rolniczych i leśnych.

Jak prawidłowo przygotować teren pod inwestycję?

Dla zapewnienia sobie jak najlepszych możliwości pracy na danej działce, należy pozbawić ją wszelkiego rodzaju zarośli. Ich wysokie części naziemne, nierzadko zgrubiałe i twarde, a także mocno rozwinięte systemy korzeniowe niestety nie ułatwiają prac budowlanych, ogrodniczych ani rolniczych. Sprawiają, że gleba jest niedostępna i utrudnia pracę nawet ciężkim maszynom takim jak koparki. Zadaniem inwestora jest przed rozpoczęciem jakiejkolwiek akcji na danej działce, właściwe jej przygotowanie. Oznacza to nie tylko ścięcie porastających ją drzew, ale również sfrezowanie pniaków, zmielenie gałęzi zakrzaczeń, samosiejek, zerwanie porastających ziemię chwastów, traw i darni. Ziemię należy oczyścić nie tylko z zewnątrz, ale również pod powierzchnią, aby pozbawić ją pozostałości roślin i korzeni. Mulczowanie wysokiej trawy, sadów czy pozostałości polowych to zadanie wymagające specjalistycznego sprzętu, który mamy na stanie. Przy jego pomocy nie tylko frezujemy i zdzieramy wierzchnią warstwę okrywy roślinnej z ziemi, ale również wgryzamy się w jej głąb, mielimy usunięte rośliny i pokrywamy nimi mulczowany teren, aby posłużyły jako kompost.

Co można usunąć przy pomocy mulczera i frezera?

Ścięcie grubego drzewa w celu wykorzystania go jako surowiec to tak naprawdę tylko pierwszy etap przygotowywania terenu pod inwestycję. Trzeba pozbyć się również solidnego, wrośniętego głęboko w ziemię pnia, co zdecydowanie nie jest zajęciem, do którego wystarczy szpadel. Solidne mulczery i frezery to urządzenia dysponujące wielką mocą, które w kilka chwil pozbywają się tego, czego wykopanie i rozdrobnienie ręcznie zajęłoby długie godziny. Doskonale radzą sobie one nie tylko z pniami, ale również z całymi niewielkimi drzewami. Pomagają ściąć wieloletnie krzaki, wysokie trawy, zdrewniałe chwasty, samosiejki drzew czy krzewów. Sprawdzają się przy usuwaniu części pędów oraz korzeni z pól uprawnych po zbiorach, ale przed ponownym zaoraniem i wysiewem.

Oczyszczanie gleby w rolnictwie – mulczowanie kukurydzy

W przypadku uprawy zbóż, rzepaku czy innych roślin, zazwyczaj samo zaoranie pola w zupełności wystarczy, aby wgryźć się w ziemię, spulchnić ją i pozostałe resztki roślin po zbiorach przeorać w głąb, aby zdążyły się rozłożyć i posłużyć jako kompost. W przypadku kukurydzy, która pozostawia duże, zdrewniałe pędy i mocno rozwinięte korzenie, samo zaoranie może nie wystarczyć – wówczas stosuje się mulczowanie. Jest ono dużo korzystniejszym zabiegiem, ponieważ nie tylko zdziera pędy naziemne, ale też usuwa części podziemne i mieli je, przykrywając pole ich równą warstwą, którą wystarczy następnie przeorać. Dla osób, którym niezbędne jest mulczowanie kukurydzy, cena tej usługi wykonanej przez naszą firmę z pewnością nie wyda się wygórowana, gdyż zabieg ten jest niezwykle wydajny i liczony od godziny pracy mulczera lub frezera. Pozwala natomiast zaoszczędzić wiele wysiłku, czasu i pracy innych maszyn rolniczych oraz człowieka.

Usuwanie zarośli pod budowę – mulczowanie trawy

Trawy porastające nieużytki lub place budowy to spore utrapienie dla właścicieli takich gruntów. Cechują się one bardzo długimi, mocnymi korzeniami, które umożliwiają im wegetację przez większą część roku. Zeschnięte trawy płożą się i tworzą darń – splątaną warstwę traw, która utrudnia wsiąkanie wody, a także wszelkie prace ogrodnicze i budowlane. Zanim wykona się wykopy pod fundamenty na budowie, niezbędne może okazać się mulczowanie wysokich traw, aby odkryć ziemię, oczyścić ją i przygotować pod prace koparką. Dokładne oczyszczenie działki budowlanej jest bardzo ważne nie tylko pod kątem budowy domu, ale również zakładania nowego ogrodu czy trawnika – często robi się to jeszcze na etapie prac ziemnych, aby ogród zdążył urosnąć do czasu zakończenia budowy.

Usługi mulczowania przy zmianie kwalifikacji gruntów

Nasze usługi oferujemy nie tylko osobom prywatnym i rolnikom, ale również przedsiębiorcom, szczególnie inwestorom budowlanym. Oczyszczanie dużych obszarów ziemi pod budowę nowych osiedli czy fabryk jest niezbędnym etapem tych prac. Bardzo często nasze mulczery i frezery pracują na terenach, które zostały poddane zmianie kwalifikacji gruntów z rolnych lub nieużytków na budowlane. Precyzyjne maszyny tnące, frezujące i mielące są w stanie w ciągu kilku godzin przygotować duży teren pod rozpoczęcie prac budowlanych.

Frezowanie zrębów leśnych

Tereny leśne, na których doszło do wycinki drzew na sporym obszarze, aby nie straciły na wartości, powinny zostać ponownie zalesione. Najpierw jednak trzeba usunąć stare pniaki – tu właśnie idealnie sprawdzają się nasze usługi frezowania przy pomocy specjalistycznego sprzętu leśnego. Dzięki mocnym maszynom możemy „zetrzeć w proch” pozostałości po starych drzewach i użyźnić nimi glebę, aby stała się ona bardziej przyjazna dla sadzenia nowych drzewek.

Mulczowanie trawy – cena

Z usług naszej firmy warto skorzystać, nie tylko będąc przedsiębiorcą czy planując budowę nowego terenu. Nasze maszyny zapewniają szerokie możliwości wykorzystania, a cena za mulczowanie trawy jest akceptowalna nie tylko w przypadku dużych areałów ziemi, lecz również całkiem niewielkich działek, które trzeba oczyścić. Bardzo często z naszych usług korzystają sadownicy zmieniający rodzaj nasadzeń, czy osoby prywatne, które pragną szybko i skutecznie oczyścić swoją działkę, zanim rozpoczną na niej prace ogrodnicze. Nasze usługi z pewnością uda się dostosować do Twoich potrzeb – skontaktuj się z nami i przekonaj się, jak proste może być przygotowywanie działki do wiosennych zajęć!