Mulczowanie terenu

Mulczowanie terenu

Świadczymy usługi mulczowania krzewów, zarośli, samosiejek i drzew z nieużytków rolnych, terenów inwestycyjnych pod budowę oraz innych obszarów. Dzięki bogatemu doświadczeniu i wyposażeniu w nowoczesne maszyny mulczujące jesteśmy w stanie sprostać każdemu zleceniu. Realizujemy prace z użyciem mulczera nawet na bardzo zarośniętej działce. Naszą ofertę kierujemy do klientów prywatnych oraz biznesowych. Wykonujemy usługi w ogrodach, na działkach letniskowych i budowlanych, terenie zakładów pracy, obiektów publicznych i wielu innych obszarach. Gwarantujemy terminową realizację zleceń oraz atrakcyjny cennik mulczowania nieużytków.

Usuwanie zieleni za pomocą mulczera jest powszechnie wykorzystywane w pracach rolnych, zwłaszcza do przygotowania pola pod uprawy. Sprawdza się przy przywracaniu kultury rolnej zadrzewionych obszarów, rekultywacji obszarów oraz przygotowaniu i utrzymaniu dojazdów do farm wiatrowych i dróg rolnych. Dzięki tej metodzie możliwe jest skuteczne i szybkie przygotowanie działki pod zabudowę mieszkalną i przemysłową, utrzymanie terenów pod liniami energetycznymi oraz oczyszczenie linii przesyłowych nad gazociągami. Technika pozwala rozdrobnić pozostałości pozrębowe w lesie, przygotować pasy przeciwpożarowe, glebę do nasadzeń i powierzchnię do odnowień. Jest również przydatna przy utrzymywaniu i remontowaniu leśnych dróg.

Na czym polega mulczowanie nieużytków?

Profesjonalne mulczowanie terenu to usługa polegająca na oczyszczeniu danego obszaru z zieleni poprzez sfrezowanie górnej, nadziemnej warstwy roślin i rozdrobnienie jej tak, aby nie było potrzeby wywozu odpadów z działki. To szybki i skuteczny sposób na usunięcie z ogrodu, działki budowlanej, łąki, drogi leśnej i nieużytku rolnego zbędnych krzewów, drzew, samosiejek i innych roślin. Podczas pracy mulczer sięga również w głąb ziemi na głębokość około 5-7 cm, dzięki czemu możliwe jest zmieszanie podziemnych części roślin.

Usuwanie zieleni tą metodą pozwala pozbyć się samosiewów, krzaków, trawy, a nawet drzew stojących o średnicy do 10-15 cm. Mulczer leśny równomiernie zasypuje ziemią system korzeniowy drzewek, co przyspiesza procesy gnilne, a w efekcie umożliwia samoczynne rozkładanie się pniaków. Ponadto technika ta nie pozostawia na danym obszarze pni ani gałęzi wystających ponad powierzchnię gruntu. Pniaki niewielkich zadrzewień i zakrzaczeń są nawet w całości mieszane z ziemią, co sprawia, że rośliny nie odrastają tak szybko, jak to ma miejsce w przypadku zwykłej wycinki drzew.

Profesjonalne mulczowanie terenu – cennik

W kwestii takiej jak mulczowanie terenu nieużytków cennik usług zależy od kilku czynników, w tym w szczególności powierzchni działki i rodzaju prac do wykonania. Ważna jest ponadto roślinność porastająca dany obszar, ponieważ od tego, czy na działce znajdują się trawy, krzewy, samosiewy, czy też drzewa zależy dobór odpowiedniego sprzętu do realizacji usługi. Wyceniając zlecenie, bierzemy też pod uwagę stan nieużytku. Występowanie utrudnień, takich jak zalegające kamienie, gruz, śmieci czy dziury w ziemi, a także kąt nachylenia działki oraz jej stan (czy jest mokra, czy sucha) wpływa na koszt wykonania prac. Wszystkie te czynniki sprawiają, że cennik mulczowania terenu zawsze określamy indywidualnie, biorąc pod uwagę specyfikację prac u klienta. Jeśli interesuje Cię konkretny koszt realizacji usługi, zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści przedstawią Ci bezpłatną i niezobowiązującą wycenę.

Korzyści, jakie zapewnia mulczowanie nieużytków

Chcesz przygotować nieużytkowe obszary rolne pod przyszłe uprawy? Mulczowanie nieużytków pomoże Ci zrealizować Twój plan. Dzięki usłudze szybko i efektywnie pozbędziesz się małych drzew, krzewów i innych roślin na działce. Nowoczesne mulczery pracują bardzo wydajnie, co przekłada się na krótki czas realizacji usługi. Maszyna równomiernie rozdrabnia i miesza biomasę z glebą na całej powierzchni, pozostawiając wyrównaną i czystą działkę. Technika ta pomaga zredukować wzrost chwastów oraz ograniczyć ilość trawy do utylizacji. Ponadto zapobiega erozji gleby i zmniejsza pracochłonność koszenia. To polecany sposób na przywrócenie rolnych terenów nieużytkowych do produkcji polowej. Sprawdza się zwłaszcza w przypadku bardzo płytkich upraw, czyli na polach, na których nie będzie stosowana orka.