Mulczowanie gleby

Mulczowanie gleby

Zanim rozpocznie się nową inwestycję budowlaną, należy odpowiednio przygotować teren, pozbywając się wszelkiego rodzaju roślinności. Do najbardziej skutecznych i najmniej czasochłonnych sposobów należy mulczowanie, czyli po prostu zmielenie znajdujących się na działce chwastów, samosiejek, krzewów, korzeni, gałęzi, a nawet całych drzew, a następnie dodanie ich do gleby w celu jej ochrony oraz wzbogacenia. Jeśli są Państwo zainteresowani taką usługą, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy porządkowej.

Co oferujemy?

Grupa Marconi proponuje kompleksowe usługi dla biznesu. Jedną z naszych specjalności jest mulczowanie gleby. Używamy w tym celu profesjonalnego sprzętu, tzn. ciągnika, do którego podłączony zostaje mulczer, nazywany też rozdrabniaczem. To zaawansowana konstrukcja, przystosowana nie tylko do pracy na polu, ale także w warunkach leśnych. Umożliwia mulczowanie traw, krzaków, a nawet cieńszych drzew. Idealnie nadaje się do przygotowania gleby na terenie przeznaczonym pod inwestycję. To tylko jedno z możliwych zastosowań. Z usługi mulczowania często korzystają leśnicy, np. do rozdrabniania pozostałości pozrębowych, kruszenia pniaków przygotowania powierzchni do nasadzeń lub odnowień, a także utrzymania i naprawy leśnych dróg. Również rolnicy, którzy nie posiadają własnych mulczerów, mogą skorzystać z naszych usług w celu rekultywacji pola i przywróceniu kultury rolnej na zadrzewionym terenie, ale też utrzymania dróg oraz dojazdów w stanie przejezdnym. Ponadto mulczowanie pomaga w oczyszczaniu terenów pod liniami energetycznymi czy przesyłowymi nad gazociągami, a także przy drogach, liniach kolejowych itp.

Dlaczego warto wybrać mulczowanie gleby?

Sposobów na oczyszczenie terenu jest oczywiście więcej, jednak wiele przemawia za takim rozwiązaniem. Rozdrabnianie mechaniczne to przede wszystkim metoda bardzo szybka i tania, którą można stosować nawet na bardzo dużych powierzchniach. Jest też niezwykle korzystna dla gleby, ponieważ rozdrobniona biomasa najczęściej zostaje wymieszana z ziemią. Dzięki temu teren staje się lepiej i, co istotne, równomiernie oraz naturalnie użyźniony. Oznacza to także, że automatycznie rozwiązuje się problem z koniecznością wywiezienia usuniętej zieleni, co wiązałoby się z kolejnymi kosztami. Mulczowanie jest zatem bardziej opłacalne finansowo i korzystniejsze dla środowiska niż inne metody oczyszczania terenu z roślinności, jak np. karczowanie. Dzięki użyźnieniu gleby w ten sposób, szybko zacznie się odradzać zieleń, a obszar wokół inwestycji stanie się bardziej atrakcyjny.

Ile kosztuje mulczowanie gleby?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, mulczowanie gleby to jedna z najtańszych metod, jeśli nie po prostu najtańsza, oczyszczenia terenu z roślinności. Dokładna cena za taką usługę zależy od wielu czynników. Najważniejsze to wielkość działki, stan terenu oraz znajdująca się tam flora i związany z nią zakres wykonywanych prac. W zależności od danego terenu może być bowiem konieczne usunięcie części roślinności, np. wyrąb drzew. Ze względu na niedające się przewidzieć warunki i zakres pracy, wycenę za mulczowanie zawsze ustalamy indywidualnie, po przeprowadzeniu wizji lokalnej w terenie. Proponowane ceny są jednak konkurencyjne. Przygotowanie gleby pod inwestycje za pomocą mulczowania wyceniane jest indywidualnie, w zależności od potrzeb klienta. Do tej usługi często dochodzi jeszcze cena wycinki drzew oraz innych koniecznych prac na działce.

Dlaczego mulczowanie gleby warto zlecić Grupie Marconi?

Przygotowanie gleby pod inwestycję budowlaną, ale też mulczowanie lasów czy pól, to praca, jaką warto pozostawić specjalistom dysponującym profesjonalnym sprzętem i przygotowaniem. Grupa Marconi to firma o dużym doświadczeniu, która wykonała już wiele tego rodzaju realizacji, ciesząc się dobrą opinią wśród dotychczasowych klientów. Byliśmy też wielokrotnie nagradzani za swoje osiągnięcia w różnych dziedzinach, ponieważ usługi środowiskowe stanowią jedynie fragment naszej działalności. Dokładamy jednak wszelkich starań, aby rozwijać także ten sektor, oferując naszym klientom jak najwyższą jakość usług. Oczyszczanie terenu, poprzez usuwanie roślinności, rozdrabnianie jej i wymieszanie powstałej biomasy z ziemią, czyli po prostu mulczowanie gleby, to jedna z naszych specjalności. Usługę wykonujemy szybko i sprawnie, skutecznie przygotowując działkę pod inwestycje lub rekultywując ją dla rolnictwa. Jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub za pośrednictwem poczty e-mail.