Mulczowanie drzew, krzewów

Mulczowanie drzew, krzewów

Oczyszczanie zadrzewionych i zakrzewionych terenów nie może obyć się bez specjalistycznego sprzętu. Dzięki profesjonalnym mulczerom i frezom można zaoszczędzić mnóstwo energii i czasu, sprawnie radząc sobie z pracami przygotowawczymi pod budowę lub inne uprawy.

Czym jest mulczowanie drzew i krzewów?

Tę czynność rozumiemy po prostu jako usuwanie przy pomocy ciężkich maszyn rolniczych i leśnych. Od ścinania przy pomocy pił mechanicznych różni ją jednak nie tylko rodzaj zastosowanego sprzętu, ale również sam przebieg procesu. Mulczowanie przebiega z agresywnym powaleniem, zmiażdżeniem i ścieraniem drzewa czy krzewu – nie tylko jego części naziemnej, ale również podziemnej, która jest frezowana. Powstałe w ten sposób odpady roślinne są drobno mielone przez mulczer, a następnie wysypywane bezpośrednio na oczyszczoną ziemię. Powstaje w ten sposób doskonałej jakości nawóz organiczny, który wzbogaci ziemię i sprawi, że w przyszłości rośliny będą na niej rosły jeszcze lepiej.

Dlaczego warto postawić na mulczowanie terenu?

Istnieją różne sposoby radzenia sobie z pozostałościami roślinnymi na gruncie. Ścinanie drzew pozostawia po sobie pniaki, które wraz z mocno rozwiniętym systemem korzeniowym nie są łatwe do usunięcia. Wykopanie ich szpadlem jest niezwykle energo- i czasochłonne. Glebogryzarka to z kolei sprzęt o zbyt małej mocy, by poradził sobie z ciężkimi i sękatymi kłodami. W pojedynczych przypadkach stosuje się specjalne grzybnie rozkładające pnie drzewa, jednak proces ten trwa nawet wiele miesięcy. Przy pomocy frezu można dosłownie zetrzeć je w proch i tym samym skutecznie oczyścić ziemię. Mulczowanie krzewów i drzew przydaje się w wielu przypadkach:

  • dla przygotowania ziemi pod budowę domu
  • dla wyrównania terenu pod duże inwestycje
  • przy zmianie nasadzeń w sadach i ogrodach
  • przy oczyszczaniu nieużytków z licznych samosiejek

Ciężkie maszyny, którymi operujemy w ramach wykonywanych usług, są w stanie w ciągu kilku godzin „wygładzić” teren – pozbawić go mniejszych drzew, pozostałości pniaków po wycięciu tych wieloletnich, zbitej darni, podszytu leśnego, krzewów i krzewinek, a także wysokich, zdrewniałych chwastów czy wysokich traw.

Mulczowanie drzew – cennik usług

Nasze usługi wykonujemy przy użyciu wyspecjalizowanych ciężkich maszyn o naprawdę wielkiej mocy – na zaprezentowanym filmiku możesz zobaczyć, jak świetnie mulczer rozprawia się z mniejszymi drzewkami i wszelkimi pozostałościami na ziemi i nieznacznie pod nią. Ceny usług kształtują się zadowalająco dla naszych zleceniodawców – płacą za godzinę pracy mulczera, który w tej jednostce czasu jest w stanie oczyścić wiele metrów kwadratowych ziemi, pozostawiając ją równą, oczyszczoną i pokrytą drzewnym nawozem. Wybór naszej firmy do wykonania prac oczyszczających jest dobrą inwestycją zarówno dla przedsiębiorców poszukujących wykonawców do oczyszczania terenów pod budowę, jak i dla rolników przygotowujących się do zasiewu, sadowników wymieniających swoje drzewka, czy osób prywatnych, których zaniedbane posesje zdecydowanie wymagają mulczowania.

Postaw na mulczowanie krzewów i drzew – to takie proste

Wybierając specjalistyczne usługi naszej firmy, oszczędzasz nie tylko mnóstwo własnego czasu i energii, ale również pieniądze. Dzięki oczyszczonemu terenowi, przygotowanemu pod budowę, jesteś w stanie lepiej zaprezentować jego walory potencjalnemu nabywcy lub dzierżawcy. Możesz także w kilka godzin przemienić stare, zapuszczone nieużytki w idealnie równą, spulchnioną działkę, która niemal od razu będzie nadawała się do ponownego wykorzystania. Zapraszamy do kontaktu – chętnie odpowiemy na wszelkie pytania!